top of page

Džila Bākusa "Ēdiens dzīvībai"

- Vai tiešām pamatoti ekoloģiski, bioloģiski un biodinamiski audzēta pārtika maksā dārgāk?
- Vai patiešām ēdiens, kuru ēdam, ietekmē mūsu spēju domāt un just?
- Kuras pārtikas audzēšanas, pārstrādes un ēdiena gatavošanas metodes ir vissaudzīgākās dzīvības un enerģijas spēku saglabāšanai mūsu uzturā? 
Pašreizējās ekonomiskās situācijas dēļ daudziem cilvēkiem ir grūtības pirkt organiski, bioloģiski un biodinamiski audzētu pārtiku. Tā bieži ir dārgāka, turklāt konvencionālo saimniekošanas metožu piekritēju pasūtītie pētījumi liecina, ka bioloģiskajā pārtikā nav vairāk uzturvielu kā konvencionāli audzētajā. Šī grāmata lasītājam liek aizdomāties – vai tiešām? 
Džila Bākusa (Gill Bacchus) secina, ka mūsdienu zinātnes rīcībā vēl nav metodes, ar kuru atklāt, pierādīt un izmērīt tos dzīvības procesus, kas tieši ir ēdiena kvalitāte. Pētot un praktizējot Rūdolfa Šteinera (Rudolf Steiner, 1861-1925) biodinamiskās lauksaimniecības idejas, grāmatas autore ir pārliecinājusies, ka cilvēka veselība, kas nav tikai fiziskā ķermeņa pilnība, bet arī apzinātība, spēja domāt un just, ir tieši atkarīga no tā, cik gudri mēs paši par sevi rūpējamies. Džila Bākusa sniedz padomus, kā mēs katrs varam iemācīties sameklēt un izvēlēties Gaismas un Dzīvības bagātu ēdienu.
Džila Bākusa 2003. gadā ieguvusi Maģistra grādu biodinamiskās lauksaimniecības zinātnē (Master of Science degree), strādājusi par Austrālijas un Jaunzēlandes lauksaimniecības politikas konsultanti, kā arī ilgus gadus lasījusi lekcijas biodinamiskajā dārzkopībā un fermas uzturēšanā; viņa ir plaši pētījusi jautājumu par uzturvielām ēdienā un ēdiena kvalitāti vispār, kā arī pārzina metodes, kā iespējams izmērīt un zinātniski pierādīt dzīvības spēku klātbūtni uzturā. Ar vārdu Džiliana Kola ir pazīstama kā grāmatas Grasp the Nettle (Angļu val. idioma: ķerties vērsim pie ragiem, tiešs tulkojums: saprast/izprast/ vai satvert nātri. Biodinamisko augu aizsardzības preparātus gatavo gan no nātrēm, gan izmantojot govs ragus) līdzautore. Pašreiz Džila Bākusa dzīvo un strādā Jaunzēlandē - konsultē skolas visā valstī par pieskolas dārzu veidošanu un kopšanu, palīdzot ar padomiem un ierādot skolēniem praktiskus darbus dārzā.


Grāmatu var iegādāties visās Latvijas grāmatnīcās vai izdevniecībā "Alis".

Matiass Tūns "Marijas Tūnas biodinamiskā lauksaimniecība"

Pilnīga informācija dažādu kultūraugu, krūmu un koku stādīšanai, sēšanai, potēšanai, kā arī ražas novākšanai saskaņā ar Visuma kārtību. Īpašie temati šogad - Saules aptumsumu ietekme uz augu attīstību un padomi biškopjiem kaitēkļu apkarošanai, Marijas Tūnas atmiņas par maizes cepšanu, mēness diagrammas un planetārie aspekti dārzkopībai un lauksaimniecībai.
Arī šogad A3 ieliktnis stiprināšanai pie siltumnīcas, klēts vai virtuves sienas ātrai un precīzai uzziņai.


Iegādāties var visās Latvijas grāmatnīcās vai izdevniecībā "Alis".

Ēriks Berevots "Bišu pasaules viedums"

Grāmatā aplūkotas bišu saimes un biškopja savstarpējās attiecības, kas balstītas uz biodinamiskās biškopības principiem. “Bišu pasaules viedums”  skaidri rāda konvencionālās jeb komerciālās un biodinamiskās biškopības atšķirības, kā arī to, kā šīs atšķirības ietekmē medus kvalitāti un bites kā kukaiņu sugas izdzīvošanu. 
Rūdolfs Šteiners: “Jo vairāk pētām šīs radības un viņu dzīvesveidu, jo vairāk nonākam pie secinājuma, ka bitēm piemīt darba un dzīvošanas viedums.”
Mūsdienās, gandrīz gadsimtu pēc tam, kad Rūdolfs Šteiners lasīja lekcijas par bitēm un biškopību, mēs tiekam konfrontēti ar situāciju, kuru viņš paredzēja jau toreiz, proti, medus bišu skaita ievērojamu samazināšanos pasaulē. Tas bija iemesls, kāpēc Ēriks Berevots rakstīja šo grāmatu, kas ir praktisks un savlaicīgs ievads biodinamiskajā biškopībā.


Grāmatu var iegādāties Latvijas grāmatnīcās vai izdevniecībā "Alis".

Čārlzs Kovacs "Botānika"

Čārlza Kovaca grāmata „Botānika” ir lasāmā grāmata valdorfskolu 5. klašu skolniekiem. Bet to ar patiesu interesi lasīs jebkurš desmitgadnieks.
Vai zini, kāpēc roze zina reizrēķinu? Saskaiti rozes ziedlapiņas, un tu to uzzināsi!
Čārlzs Kovacs daudzus gadus bija Edinburgas Rūdolfa Šteinera skolas skolotājs. Valdorfa jeb Šteinera skolas radās pirms gandrīz simts gadiem austriešu filozofa Rūdolfa Šteinera (1861-1925) pedagoģisko ideju un pedagoģijas redzējuma inspirētas.Valdorfskolu mācību programma veicina ne tikai bērna intelektuālo izaugsmi, bet arī meklē individuālu ceļu, kā izglītot visu būtni kopumā tā, lai ikkatrs augošs bērns iespējami pilnīgi attīstītu savu cilvēcisko un garīgo potenciālu. Būdams skolotājs, Čārlzs Kovacs ik dienas veica rūpīgus savu stundu pierakstus, un kopš tā laika šie teksti ir citu skolotāju augstu vērtēti un plaši lietoti ne tikai Edinburgas, bet arī citās pasaules valdorfskolās. Šī grāmata atklāj, kā Čārlzs Kovacs mācīja bērnus. Cits skolotājs noteikti atradīs savu ceļu, kā bērniem stāstīt botāniku.
Grāmatas beigās atradīsit Čārlza Kovaca stāstījumu vecākiem par to, kā viņš mācījis bērniem botāniku 5. klasē.Šī ir pirmā sērijas „Valdorfizglītības avots” grāmata. Kāpēc tieši par botāniku? Tāpēc, ka augu pasaule ir mums visapkārt – atliek vien pacelt acis un raudzīties pasaules skaistumā!


Grāmatu var iegādāties Latvijas grāmatnīcās, Weledas veikalos un veikalā “Mārtiņroze”.

Please reload

bottom of page